Běžná věc, na kterou každý zapomíná: Riskujete onemocnění z telefonu!

Mnoho z nás si neuvědomuje, kolik mikrobů se na obrazovce telefonu nachází a zapomíná na jeho pravidelné čištění.

576

Od svého telefonu se nepohnete ani na krok a je s vámi všude. Berete ho s sebou na toaletu a každý večer s ním zalezete až do postele. No víte kolik mikrobů se na něm nachází? Toto je 5 důvodů, které vás rozhodně donutí si svůj telefon dezinfikovat pravidelně.

1. Váš smartphone má 18-krát více bakterií než veřejné toalety.

Čistíte si horlivě záchodové prkénko před každým použitím veřejné toalety a kliku na dveřích otevíráte zásadně jednorázovou kapesní, protože věříte, že veřejné toalety jsou to najnehygienickejšie místo? Omyl. Na obrazovce vašeho telefonu žije 18-krát více bakterií.

TIP:  Sledujte, jak konopí ničí rakovinné buňky pod mikroskopem

1558078

2. Bakterie na telefonu se rozmnožují extrémně rychle.

Tak schválně. Kde si nejčastěji necháváte svůj mobil? V kapse kalhot? V kabelce? V práci hned vedle počítače? To jsou samé teploučké místečka, díky kterým se bakteriím na vašem mobilu mimořádně daří a rozmnožují se extrémní rychlostí. Konečně i samotný mobil vyzařuje teplo, což je pro bakterie hotový ráj.

2213781_mobil-plisen-petriho-miska

3. Způsobuje akné.

Jen si představte, že si ten špinavý, bakteriemi přeplněný mobil přiložíte ke své tváři. Není divu, že se neumíte zbavit akné a hnisavé puchýřky se vám hojí déle než obvykle. Na vině může být právě váš znečištěný smartphone.

4. Infekce.

Akné je však nejmenší problém, který vám ze znečištěného telefonu hrozí. Pokaždé, když si svůj smarfón přiložíte k ústům, uchu a blízko očí, hrozí, že v těchto místech dostanete infekci. Nezapomínejte, že na svém telefonu přenášíte všechny bacily, které jste nachytali za celý den – z podávání si rukou, z veřejné dopravy, z chytání peněz apod.

5. Může se vám pokazit mobil.

Když začne váš dotykový telefon špatně reagovat a zpomalí se, dříve než jej odnesete do opravy či vyhodíte peníze za nový model, zkuste si vyčistit obrazovku. Spojení mastnoty, špíny a mikrobů může na obrazovce a v záhybech telefonu vytvořit neviditelný povlak, který způsobí, že váš mobil nebude reagovat na dotyk.

TIP:  Šokující realita o pití koly: Po tomto na ni ani jen nesáhnete!
1
2
ZDROJzoznam