Úvod Inspirace 12 věcí, které bychom měli okamžitě přestat dělat, pokud chceme dosáhnout lepší...

12 věcí, které bychom měli okamžitě přestat dělat, pokud chceme dosáhnout lepší život

Podívejte se, čemu všemu byste se měli vyhnout, pokud chcete žít vskutku spokojený a šťastný život.

Je zřejmé, že všichni jsme schopni svým chováním znechutit a znepříjemnit náladu lidem v našem blízkém okolí. Všichni máme totiž v sobě zabudované i negativní pocity. Otázka je, zda je umíme ovlivnit. Čeho bychom se tedy měli vyvarovat? Díky následujícím krokem vylepšíte svůj život i vy.

Závidět někomu něco

[hana-code-insert name=’inline kocka’ /]

Být závistivým nebo žárlivým se nevyplácí. Pokud závidíte, dáváte najevo jen to, že se více zajímáte o jiných než o sebe. Je třeba s tím přestat a zaměřit se na váš život, vaši cestu. Nesledujte cestu jiných. Není to soutěž mezi vámi a někým jiným, je to soutěž jen mezi vámi a vámi. Pokud se ale chcete nadále s někým srovnávat, zkuste se srovnat s tím, kým jste byli včera.

Two competitive businesswomen cupping their plants in their hands

Brát všechno příliš osobně

Určitě se vám už stalo, že jste byli otráveni z chování svých známých, kteří si neustále myslí, že všechno špatné se děje pouze jim. Jste takoví i vy? Víte, každý si jednou projde v životě i nepříjemnými situacemi. Otázka ale je, jak se na řešení problému víte podívat vy. Umíte se od těchto problémů oprostit?

Dělat vždy ze sebe oběť

Rovněž související s předchozí jedovatou reakcí, dělat ze sebe vždy chudatko také není pro ostatní velmi příjemné. Pokud se přestanete opouštět, stěžovat a odmítat vidět sami sebe jako beznadějné chudatko, zjistíte, že jste silnější než jste si mysleli. Klíčem je ale smířit se s realitou.

Hromadění bolesti a ztrát

Jednou z nejdůležitějších věcí, které se musíme naučit je nechat věci jít. Zda je to ztráta, bolest, láska, či cokoli jiného. Změna samozřejmě není nikdy úplně jednoduchá, ale mnohdy je právě schopnost nechat věci jít tím nejjednodušším způsobem dostat se na náš chodník k lepší budoucnosti.

02-3

Posedlost negativním myšlením

Pokud zmiňujeme schopnost nechat věci plynout, mezi námi se nacházejí i tací, kteří odmítají opustit své negativní myšlení. Tito dokola mluví o svých neúspěších, případně o tom, co špatného se stalo, děje, co se může stát, jako velmi trpěli, případně jak je život nefér. Takoví lidé zcela odmítají vidět pozitivní stránky života, čímž se ubírají o krásné zážitky. Pesimismus je jedna věc, ale zaseknout se a mít kompletně negativní psychické rozpoložení je něco, co určitě víme změnit.

Nedostatek emocionální sebekontroly

[hana-code-insert name=’inline big 550′ /]

Znáte takových lidí – výbuch hněvu, případný pláč při jakémkoliv malém problému. Zbytečný křik v potravinách, kvůli přímo zanedbatelné chybičce, kterou zaměstnanec udělal. Pokud jste se našli v této charakteristice, pravděpodobně budete potřebovat i pomoc blízkého, aby vás z toho dostal.

03-4

Dělání předčasných povrchních úsudků o druhých lidech

Přirozenou lidskou vlastností je i soudit druhých podle obalu, čímž si děláme zbytečnou karmu. Každému z nás se to už určitě stalo, avšak podívejme se na problém z opačného úhlu pohledu. Líbilo by se vám, kdyby vás někdo bezdůvodně soudil jen podle toho, co prezentujete svým “obalem”?

Krutost, případně nedostatek soucitu a empatie

…pokračování na další straně

reklama

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU