Zda je, nebo není trest smrti v mezích humánnosti, to ať si promyslí každý sám. Jedno je ale jisté. Tváří v tvář smrti už není co skrývat. Zajímá vás, na co myslí zabiják těsně před tím než ho potrestají tak, jak on trestal svět – smrtí? Zde jsou poslední slova některých z nejslavnějších vrahů světa.

Upír z Düsseldorfu (Peter Kurten)

Peter Kurten, přezdívaný také upír z Düsseldorfu, byl německý sériový vrah známý pro svou pedofilii, hrubé násilí a nekrofilii. Na svém kontě má 9 známých obětí, ale předpokládá se, že jich bylo mnohem víc. Měl těžké dětství, otec alkoholik a násilník, jim udělal z domácnosti peklo. Petr si své první oběti připsal už jako 9 letý. Když ho jako 48 letého odsoudili k smrti gilotinou, jako poslední řekl: “Řekněte mi prosím, poté, co bude moje hlava useknuta, budu mít možnost slyšet, jak z mého těla stříká krev? Alespoň na chvíli? To by mě nakonec potěšilo … ”

vrahovia1-690x259

Vraždící klaun (John Wayne Gacy)

Vraždící klaun, jako Johna nazývali, byl americký sériový vrah, politický aktivista a podnikatel, který má na svědomí celkem 33 znásilnění a vražd mladých chlapců. 29 těl pohřbil pod svou sklep a poslední 4 hodil do řeky. Jeho otec byl alkoholik a násilník, stejně jako v případě Petra Kürtena. Když mu jako 52 letému píchali smrtelnou injekci řekl: “Polibte mi prdel …”

vrahovia2

Aileen Wuornos

Aileen byla prostitutka v americkém Michiganu. Své oběti nejprve okradla a pak zastřelila. Celkově jí připsali vraždy sedmi mužů. V roce 2002 ji jako 46 letou odsoudili na smrt injekcí. Jako poslední z jejích šílených úst vyšlo: “Chci jen říct, že se potápím se skálou, ale vrátím se … jako Den nezávislosti, s Ježíšem. Vrátím se … ”

vrahovia3

James French

James French byl posledním člověkem, který byl ve státě Oklahoma odsouzen k smrti. Do vězení se dostal za vraždu šoféra, který mu zastavil, když James stopoval. Šoféra uškrtil holýma rukama. Ve vězení pak James zabil svého spoluvězně, za což byl odsouzen k trestu smrti elektrickým proudem. Jeho poslední slova byla: “Jak je to vhodné na titulku? Usmažit jako hranolky?”

vrahovia4

Robert Alton Harris

Robert Alton byl prvním odsouzeným na smrt v Californii po téměř 10ti letech. Odsouzený byl za vraždu 2 mladých chlapců, jejichž zastřelil v San Diegu. Popraven byl v plynové komoře a jeho poslední myšlenka zněla: “Můžete být král nebo popelář, ale každý tančí se smrtí …” (v orig. Angl. šlo o rým).

vrahovia5

Thomas J. Grasso

Grasso měl na svědomí dva staré lidi. Nejprve pomocí světel z vánočního stromku uškrtil 87 letou babičku. Ukradl jí 8 dolarů a televizor. Později o život připravil 81 letého dědečka. Odsouzen k smrti byl jako 32 letý a poslední co řekl bylo: “Nedostal jsem své Spaghetti-O (konkrétní značka špaget v konzervě v USA), ale špagety … Chci aby to média věděli.”

vrahovia6

Manuel Pina Babbit

Manny Babbit byl bývalý americký veterán z války ve Vietnamu. Ve Vietnamu byl těžce raněn, což mu způsobilo trauma. Rok po popravě dostal od americké armády purpurové srdce za statečnost, kterou prokázal ve válce. Babbit byl odsouzen za vraždu, loupež a sexuální obtěžování, ale řekl, že si na nic nepamatuje. Jeho poslední slova byla: “Všem vám odpouštím.”

vrahovia7

Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--