Běžná věc, na kterou každý zapomíná: Riskujete onemocnění z telefonu!

Mnoho z nás si neuvědomuje, kolik mikrobů se na obrazovce telefonu nachází a zapomíná na jeho pravidelné čištění.

633

[hana-code-insert name=’TopFloat Left’ /]Od svého telefonu se nepohnete ani na krok a je s vámi všude. Berete ho s sebou na toaletu a každý večer s ním zalezete až do postele. No víte kolik mikrobů se na něm nachází? Toto je 5 důvodů, které vás rozhodně donutí si svůj telefon dezinfikovat pravidelně.

1. Váš smartphone má 18-krát více bakterií než veřejné toalety.

Čistíte si horlivě záchodové prkénko před každým použitím veřejné toalety a kliku na dveřích otevíráte zásadně jednorázovou kapesní, protože věříte, že veřejné toalety jsou to najnehygienickejšie místo? Omyl. Na obrazovce vašeho telefonu žije 18-krát více bakterií.

[irp posts=”4384″ name=”Sledujte, jak konopí ničí rakovinné buňky pod mikroskopem”]

1558078

2. Bakterie na telefonu se rozmnožují extrémně rychle.

Tak schválně. Kde si nejčastěji necháváte svůj mobil? V kapse kalhot? V kabelce? V práci hned vedle počítače? To jsou samé teploučké místečka, díky kterým se bakteriím na vašem mobilu mimořádně daří a rozmnožují se extrémní rychlostí. Konečně i samotný mobil vyzařuje teplo, což je pro bakterie hotový ráj.

2213781_mobil-plisen-petriho-miska

3. Způsobuje akné.

Jen si představte, že si ten špinavý, bakteriemi přeplněný mobil přiložíte ke své tváři. Není divu, že se neumíte zbavit akné a hnisavé puchýřky se vám hojí déle než obvykle. Na vině může být právě váš znečištěný smartphone.

[hana-code-insert name=’Inline’ /]

4. Infekce.

Akné je však nejmenší problém, který vám ze znečištěného telefonu hrozí. Pokaždé, když si svůj smarfón přiložíte k ústům, uchu a blízko očí, hrozí, že v těchto místech dostanete infekci. Nezapomínejte, že na svém telefonu přenášíte všechny bacily, které jste nachytali za celý den – z podávání si rukou, z veřejné dopravy, z chytání peněz apod.

5. Může se vám pokazit mobil.

Když začne váš dotykový telefon špatně reagovat a zpomalí se, dříve než jej odnesete do opravy či vyhodíte peníze za nový model, zkuste si vyčistit obrazovku. Spojení mastnoty, špíny a mikrobů může na obrazovce a v záhybech telefonu vytvořit neviditelný povlak, který způsobí, že váš mobil nebude reagovat na dotyk.

[irp posts=”4367″ name=”Šokující realita o pití koly: Po tomto na ni ani jen nesáhnete!”]

Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--
1
2
ZDROJzoznam
Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--