V tomto roce jsou “in” barvy spíše zemitých odstínů, ale nechybí ani klasika, jako například: zlatá, bordó, hnědá, starorůžová, ale i tmavě modrá. Mou oblíbenou barvou na stromku je zlatá. Je to barva hojnosti, svátků, ve mně však evokuje i spokojenost a radost. Začneme tedy zlatou.

Zlatá barva

strom1

Je od dávna neodmyslitelnou barvou Vánoc tak, jako červená a zelená. Nejoblíbenější kombinací ozdob je zlato-červená. Pokud se podíváte na svůj obývák a vidíte nábytek v rustikálním stylu, mohutný gauč a dva ušáky v hnědé barvě s krémovými taburetkami, dále vidíte nádherně ozdobený krb a velký konferenční stolek z masivního dřeva, je to jasné. K tomuto typu zařízení se zlatá barva hodí zřejmě nejlepší. Máte zde v harmonii styl nábytku, barvu zařízení, ale i celkový dojem z výzdoby. Zlatá barva se hodí k tmavému, ale i bledému dřevu, k látce a huňatým kobercem, ale i k naleštěným podlahám.

strom2

Na druhou stranu se však dá pracovat i s bytem, který je zařízený moderně, a to prostřednictvím ostatních dekorací. Máme typ obývacího pokoje, kde je: konferenční stolek ze skla, kožená bílá pohovka a bledá podlaha. Když si zde představíme zlatý stromeček, nevíme si to představit jako harmonický celek. Zkusili jste už však zvolit tmavomodrou?

Pro tento typ zařízení je vhodné doplnit tmavomodrou barvu z toho důvodu, že vám pěkně doladí klasickou zlatou barvu. Dodá vánočnímu stromečku šmrnc a celkovému zjevu bytu dostatečnou grácii. Zde je několik inspirací.

Bordó barva

atg_tree002

Tato barva je velmi specifická, alespoň z pohledu vánoční výzdoby. Bordó barva se nejlépe kombinuje právě s předchozí zlatou. Spojením těchto dvou barev dosáhneme originální spojení pocitu hojnosti a zároveň extravagance. Tento barevný typ zdobení doporučuji spíše do bytů, které jsou zařízené rustikální a nacházíme v nich masivní nábytek.

strom5

Bordó barva má mnoho odstínů, na vánoční zdobení však doporučuji tmavou vínovou, nebo naopak ostrou. S touto barvou však musíme být velmi opatrní, aby vánoční stromeček nepůsobil velmi neohrabaně. S kombinací zlaté vám však vánoční stromeček bude vnášet do bytu teplé odstíny a bude působit velmi elegantně.

Hnědá barva

strom6

Tuto barvu řadíme k základním zemitým odstínem. Avšak co se týče hnědé, doporučujeme vám kombinovat ji vždy s nějakou doplňující barvou, ať už žlutou, zlatou, nebo červenou. Hnědý vánoční stromeček je u nás zatím spíše neobvyklost než tradice. Když však barvy správně nakombinujete, vánoční stromeček vám budou všichni závidět, protože bude jiný, zároveň bude mít dostatečnou grácii, co se na tento vánoční čas skvěle hodí.

Tento typ barev se nejvíce hodí k moderně zařízeným bytem, k malým kouskem nábytku a neobvyklým tvarem. Nejlepší je, pokud přizpůsobíte dekorace na stromečku k výzdobě celé obývacího pokoje.

Starorůžová barva

strom8

Máme tu další velmi specifickou a neobyčejnou barvu. Pro Vánoce je tato barva velmi osobitá a spíše je to barva pro odvážlivce a nadšence pro extravaganci. Pokud jste tento typ člověka, starorůžová je pro vás to pravé.

Tuto barvu umíme nejlépe kombinovat s bílou a stříbrnou. Tím, že je tato barva extravagantnější, nejlépe působí v prostředí moderně zařízených bytů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Platí zde však totéž jako u hnědé. Když se rozhodneme pro tento odstín, musíme myslet na to, že zbytek pokoje, ve které je umístěn stromeček, máme ladit do stejné nebo alespoň podobné barvy. Pokud si to neumíte představit, ať se líbí. Vybrala jsem pro vás pár návrhů.

Tmavě modrá barva

strom11

S touto barvou pracuji já osobně každý rok. Z mého pohledu je to jedna z nejjednodušších barev na kombinování. Hodí se totiž i k zlaté, i k stříbrné barvě. Co se týče zařízení vašeho bytu či domu, je tato barva neutrální. Pokud ji dobře zkombinujete a zvolíte správný materiál, skvěle vynikne v moderním, ale i ve venkovském či rustikálním stylu.

strom13

Při výběru poměru modré a zlaté nebo modré a stříbrné musíme být velmi opatrní. Když chceme kombinovat zlatou, musíme si uvědomit, kolik dřevěného nábytku se v obývacím pokoji nachází. Pokud převažuje dřevo nad látkou, na stromku by se mělo nacházet více zlaté barvy. Pokud však máte, právě naopak, více látkoviny, na stromeček doplňte modrou.

Co se týče stříbrné barvy, hodí se k obýváku, kde převažují bledé odstíny, nebo naopak, zářivé barvy. Při stříbrné platí totéž, co při zlaté kombinaci. Když máte více látkoviny a kůže, přidejte modrou, pokud máte více dřeva a kovu, doplňte stromeček stříbrnou barvou.

Každá tato barva je velmi zvláštní a je jen na vás, kterou si zvolíte. Vánoce jsou svátky klidu a radosti, promyslete si proto, jakou barvu byste chtěli, a která nejvíce ulahodila vašemu oku. S těmito radami bude zdobení zábava a navíc, na vaší náladě to určitě přidá. Příjemné svátky a klidné zdobení.