Jak vypadalo hlavní město Československa v roce 1975? Aneb Praha bez turistů.

Ruksak, fotoaparát, pár přátel a krásný starý Volkswagenbus. To vše stačilo fotografovi Roel van der Listovi, který při cestě po Evropě nezapomenul navštívit i Prahu. Díky svým krásným snímkům dokázal zachytit atmosféru tehdejší doby – prázdné ulice, obchody, žádní turisté. Roel byl v tu chvíli v Praze jedním z mála turistů – alespoň to jeho fotografie ukazují. Všichni moc dobře víme, jak dnes vypadají pražské ulice, které jsou přeplněné lidmi. V roce 1975 byly ale oproti dnešní situaci téměř liduprázdné.

Cestování v té době bylo pro nás dosti složité. To samé ale platilo i pro turisty, kteří se chtěli podívat k nám. Náš stát v té době navíc nebyl středem zájmu ani pro “spolupracující země”. I když Češi velmi často navštěvovali například Jugoslávii, zájem z druhé strany byl téměř nulový. Každopádně, my se dnes společně podíváme na to, jak vypadalo naše hlavní město před tím, než se stalo terčem turistů. Vždyť jenom v přenocování turistů byla Praha minulý rok na pátém místě. S celkovým počtem 16.8 milionů přenocování totiž přeběhla i Vídeň a Amsterdam.

Teď už se ale pojďme podívat do naší galerie, kde najdete fotografie toho, jak vypadala Praha před tím, než byla přeplněna turisty

"
Loading...