Přece jen existuje způsob, jak udržet záclony krásné bílé a bez prachu. V dnešním článku vám řeknu něco o tom, jak je udržíte v původním stavu mnohem déle a řekneme si, jak správně prát záclony, abychom pak nemuseli být až příliš smutné z výsledku.

zaclony2

Jak prát tyl

Aby si tkanina zachovala lesk, bělost a pěknou formu, v první řadě je třeba dát pozor na teplotu vody. Tyl by se měl máčet v teplotě, která má 30 maximálně 35 stupňů. Pokud je teplota vody vyšší, tkáň se poruší a záclony tak rychleji zežloutnou.

zaclony3

V další fázi je důležitá sůl. Do kbelíku nebo nádoby přidejte cca 150 gramů soli. Záleží od velikosti nádoby. Roztok by měl být nasycen. Záclony nechte v roztoku cca hodinu a půl, což zajistí odstranění skvrn a skvělé vyprání materiálu. Po namočení záclony opláchněte ve studené vodě. V žádném případě jejich neoplachujte v teplé vodě.

Teď už jen záclony vyperte v prostředku, který je určen na syntetické tkaniny. Při manipulaci s tylem ho nemačkejte, jen nechte vypustit vodu. Nesušte jej v sušičce a ani velmi neždímejte.

zaclony4

Chcete-li obnovit lesk tkaniny, do chladné vody přidejte na litr 1 polévkovou lžíci octa nebo citronové šťávy. Po opláchnutí uvidíte ten výsledek! Záclony se věší mokré, resp. vlhké, ale to už zručné hospodyňky vědí.

Věřím, že vám tyto triky pomohou a budete vědět, jak postupovat. Pokud se vám triky líbily, sdílejte je se svými přítelkyněmi. Užitečné rady, přičemž vaše domácnost bude zářit a krásně vonět.