Jedna z nejgeniálnějších a zároveň nejkontroverznějších osobností devadesátých let údajně nespáchala sebevraždu. Smrt Kurta Cobaina je i po více než dvaceti letech zahalena rouškou tajemství.

Oficiální verze z roku 1994 hovoří o sebevraždě. Kurt se měl zastřelit ve svém domě, čímž měl ukončit své osobní problémy způsobené nezvládnutím celosvětové slávy. Jak to však bývá, pokud zemře slavná osobnost, vždy se vynořují spekulace. A natož pak, pokud je nalezena zastřelena.

V tomto případě to však mělo být naprosto jasné, protože se při jeho nebohém těle našel dopis na rozloučenou a další indicie dávali teorií o sebevraždě za pravdu. Nejnovější tvrzení, které padly i v dokumentu “Soaked in bleach”, však toto všechno vyvracejí. Mezi nejjasnější důkazy, že šlo o vraždu, patří samotný list, který údajně přezkoumalo několik expertů. Ti se shodli, že spodní část textu má jinou stylistiku a samotné písmo je prý jiné. Kurt Cobain měl podle této teorie dopisem jen skoncovat s určitou etapou svého života a se vztahem s Courtney Love.

Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--