Peklo sexotrokýň Daeš: Žena se ze strachu raději upálila, dívčinu (8) znásilnili stovkykrát

Německý lékař Jan Ihan Kizilhan vede projekt, který pomáhá sexuální zneužitým jezídskym ženám a dívkám dostat se ze spárů teroristické organizace Daeš do Německa, kde jim poskytují léčbu fyzických i psychických ran. Některé z příběhů, které mu oběti prozradily, jsou jako z hororu. Bojovníci neváhali znásilnit stovky ráz pouze osmileté děvčátko, jiná žena se raději sama upálila, doufajíc, že se pro muže stane neatraktivní a nechají ji konečně na pokoji.

Projekt zastřešen německou spolkovou zemí Bádensko-Württembersko byl spuštěn loni v dubnu a snaží se o přesídlení traumatizovaných obětí ze severního Iráku do Německa.

Úřady se rozhodly jednat poté, co Daeš začal masakrovat jezidiů v jejich vesnicích, odváděl ženy do sexuálního otroctví a desetitisíce lidí byly nucených uprchnout ze svých domovů.

Jedno z dívek, které lékař setkal loni v uprchlickém táboře, mělo popáleniny na více než 80 procentech těla. “Neměla nos, nezůstaly jí žádné uši,” řekl lékař pro dailymail.co.uk a dodal, že byl ještě ve větším šoku, když se dozvěděl, co se jí stalo. Bojovníci Daeš drželi ji a její sestry po celé týdny, znásilňovali a mučili je, předtím, než se jim podařilo uniknout.

V jednu noc spala ve stanu v uprchlickém táboře, když měla noční můru, že venku postávají teroristé z Daeš. V panice na sebe vylila benzin a zapálila se v naději, že zůstane taková ošklivá, že ji znovu neznásilnil. Kizilhan se okamžitě ujal dívky z obavy, že nemusí přežít. V německé nemocnici se podrobila tuctu operaci a stále bude potřebovat další kvůli kožním štěpem.

Lékař si také vzpomněl na osmileté děvče, které znásilnili stovkykrát.

“Daeš ji prodal osmkrát v průběhu 10 měsíců, drželi ji jako rukojmí. Je to jeden z případů, který mi navždy utkvěl v mysli,” uvedl Kizilhan a vysvětlil, že ženy, kterým se podařilo uniknout džihádistů, se ocitli zpět v jejich hluboce konzervativních komunitách s malým nebo žádným přístupem k psychologické pomoci, navzdory peklu, kterým si prošly. Množství z nich bylo těhotných a v jejich komunitě jejich čekala jen ostuda. Chudé a bez pomoci byly nuceny živit se prostitucí. Velký počet spáchal sebevraždu.

V Německu se psychoterapie začíná po třech až šesti měsících, aby nedošlo k retraumatizácii obětí. “Potřebují pocit bezpečí. To není snadné poté, co zažili,” dodal lékař.

"
Loading...