Příběh o tom, jak jedna krátká fráze zachránila celé manželství. Následující příběh vám možná otevře oči

Rodinný život není vždy klidný a šťastný. Ne každý z nás je schopen čelit problémům tváří v tvář a najít v sobě sílu překonat tyto obtíže. Následující příběh vám možná otevře oči.

[hana-code-insert name=’TopFloat Left’ /]Moje nejstarší dcera Jenna mi jednou řekla, že když byla dítě, jejím největším strašákem bylo to, že se jednou se ženou rozvedeme. Když měla 12, prý si uvědomila, že když nás viděla hádat se tak často, bude asi lepší, abychom to udělali. Pak jen s úsměvem na tváři dodala, že je ráda, že jsme si se ženou všechny věci vyjasnily.

Se ženou jsme sváděli boje velmi často. Upřímně, ani nevím, co nás dvou dalo dohromady, protože jsme neměli téměř nic společného. Tyto rozdíly se prohlubovaly čím dál, tím víc. Naše problémy se stále zhoršovaly a naše hádky se staly tak pravidelnou záležitostí, že bylo jen velmi těžko možné představit si mezi námi příměří. Stali jsme se trvale defenzivními a kolem našich srdcí jsme si vybudovali jakousi ohradu. Mnohokrát jsme diskutovali o rozvodu.

[irp posts=”4371″ name=”Zdravý nápoj nebo nepřítel? Co se stane, když vypijeme hodně čaje za den?”]

Byl jsem na prezentaci knihy, když to zase na nás přišlo. Pohádali jsme se přes telefon, Keri mi s křikem složila a já jsem se strašně rozzlobil. Pohár trpělivosti přetekl. Tehdy jsem se obrátil na Boha. Nevím, jestli to můžu nazvat modlitbou, protože jsem na něj křičel, a takto asi modlitba vypadat nemá. Ale cokoliv to bylo, nikdy na to nezapomenu. Stál jsem v hotelové sprše a křičel na Boha jen to, proč dopustil, aby se toto manželství vůbec stalo. Myšlenku na rozvod jsem nenáviděl stejně jako pocit, že máme nadále s Keri zůstat spolu. Byl jsem strašně zmatený. Přemýšlel jsem o tom, co bylo špatné. Věděl jsem, že Keri je dobrý člověk. A také, že já jsem dobrý člověk. Tak proč nám to nešlo spolu? Proč jsem si vlastně vzal někoho tak odlišného ode mne? Proč se nemůže změnit?

[hana-code-insert name=’Float left’ /]Nakonec jsem si úplně zlomený ve sprše sedl na zem a rozplakal se. V hloubce tohoto zoufalství ke mně přišla inspirace – Rick, nemůžeš ji změnit. Můžeš změnit jen sebe. V tom okamžiku jsem se začal modlit. Pokud nemohu změnit ji, prosím, Bože, změň mě. Modlil jsem se do noci. Modlil jsem se během celého letu domů. Modlil jsem se i když jsem už přicházel ke dveřím našeho domu, ve kterých mě moje žena sotva rozpoznávala. Tu noc jsme leželi v jedné posteli od sebe jen několik centimetrů, a přesto jakoby na míle vzdálení. Opět ke mně přišla inspirace a já jsem věděl, co mám dělat.

arg

Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--
1
2
ZDROJinterez
Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--