Příliš děsivá realita: Horory, které se inspirovali skutečností

[hana-code-insert name=’TopFloat Left’ /]Mnohé jste viděli už párkrát. Napadlo vám, že mají blízko k realitě?

Představovali jste si někdy, že byste se ocitli uprostřed hororového příběhu? Souhlasíme, že množství filmů tohoto žánru jsou od reality na míle vzdálené.

Přece však byly některé z hororů natočené podle skutečných událostí, především ty klasické. A přestože realita nebyla tak děsivá jako filmové zpracování, jen málokdo by bizarním událostem z následujících příběhů toužil čelit.

Horor v Amityville (The Amityville Horror, 1979)

Film: Originál i remake z roku 2005 s názvem 3:15 zemřeš mají v podstatě stejný děj. Rodina Lutzovcov se nastěhuje do domu na Long Islandu, který byl v minulosti místem masové vraždy. Řádí v něm duchové, proto se kněz podujme provést zde exorcismus. Brzy však onemocní a oslepne. Po sérii děsivých událostí rodina nakonec musí rezignovat.

Realita: Do newyorského domu v Amityville se v roce 1975 nastěhoval manželský pár. Třináct měsíců dříve v něm muž jménem Ronald Defoe Jr. zabil šest lidí. Manželé tvrdili, že slyší hlasy, cítí závany zvláštního chladu a ze stěn vytéká zelený sliz. Většina expertů a vyšetřovatelů, kteří dům navštívili, však paranormální jevy zpochybnila.

Exorcista (The Exorcist, 1973)

Film: Horor prokládaný i jako Vymítač ďábla bývá často označován za nejděsivější film všech dob. Třináctiletá Regan znenadání začne vykazovat chování, které nedokáží odůvodnit žádné lékařské vyšetření. Když se k tomu přidají jevy v podobě telekineze, třesení postele či nadlidské fyzické síly, ujmou se jejího případu dva kněží, otec Merrin a otec Karas, kteří se pokusí dívku zbavit démonické posedlosti.

Realita: Film se inspiroval příběhem 12-letého chlapce Robbieho Mannheimia, který po snaze zkontaktovat ducha své tety nejprve vnímal nevysvětlitelné zvuky a létající předměty a později začal sám vykazovat známky posednutí. Mluvil v cizích jazycích, na těle se mu tvořily puchýře a řezy. Zavřeli ho do blázince, ale pak se ho ujala skupinka knězů, kteří na něm provedli celkem 30 exorcismu. Chlapec nakonec vedl normální život a dokonce si vybudoval slušnou kariéru v NASA.

Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--
1
2
3
Pokračování článku najdete na následující stránce ->
--reklama--
POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU
--reklama--