Psychologové prozradili, jak reaguje lidské tělo na rozchod. Tohle se s vaším tělem po stane po rozchodu.

Rozchod je velmi nepříjemnou věcí a to zvlášť v moment, když jste v páru ten, kdo se rozcházet nechce. Rozchod má velmi negativní dopad na vaši duši, ale také na vaše tělo. Dnes se společně podíváme na to, jak vaše tělo reaguje na rozchod.

Bolest na hrudi a problémy se srdcem

Ne nadarmo existuje slovní spojení “zlomené srdce”. Je vědecky dokázáno, že utrpení z rozchodu může být tak velké, že se vaše srdce skutečně zlomí. No dobře, nezlomí, ale bude vás u něj pořádně bolet. Rozchod může způsobit zhoršení srdečních činností, takže jakmile člověk se srdeční chorobou prodělá rozchod, měl by na sebe být opravdu opatrný a měl by se vyhýbat stresu a zatížení. Což je samozřejmě opravdu těžké, ale takový člověk musí mít oči na stopkách.

Přibírání na váze nebo ztráta chuti k jídlu

Každý to má jinak. Někdo po rozchodu ztratí úplně chuť k jídlu a je schopen opravdu dlouhou dobu nejíst. Nechuť k jídlu je tak obrovská, že pozření jakéhokoliv kousku potraviny může v člověku vyvolat nepříjemné pocity vedoucí ke zvracení. Pak jsou zde lidé, kteří smutek a své problémy řeší právě jídlem. Rozchod je bolestivý a někteří lidé tak moc věří tomu, že jim jídlo pomůže, až jim opravdu pomáhat začne. Jenže i nadměrná konzumace jídla si bere svou daň, jako třeba obezitu.

Pokračujte ve čtení na další straně!

"
Loading...