Úvod Nezaradené TOP 10 filmů pro českého diváka, který by měl každý povinně vidět....

TOP 10 filmů pro českého diváka, který by měl každý povinně vidět. Viděli jste všechny?

Od konce 19. století se k nám hrnou stovky, ba možná i tisíce filmů, které nás baví, inspirují, či sbližují. A jak se mění doba, tak se také mění to, co lidé chtějí. Nebo snad ne? V žebříčku desíti nejlepších filmů okem českého diváka se umístil pouze jeden film z 21. století. V našem žebříčku jsou snímky, natočeny z let 1957 až 2011 a čerpali jsme z hodnocení Česko-Slovenské filmové databáze. 

Česká komedie a drama z roku 1999, ve kterém se objevila jména, jako jsou Miroslav Donutil či Bolek Polívka. Svým dějem zasahuje do podzimu 1967 až léta 1968 a vzpomíná na dobu komunismu z pohledu stárnoucích rodičů, dospívající mládeže i malých dětí. K filmu se váže několik zajímavostí, například fakt, že píseň Slunečný hrob, která se ve filmu objevila, byla za komunistů zakázána kvůli věnování Janu Palachovi. Film vznikal více než pět let a jeho scénář byl nakonec přepisován osmkrát.

Intouchables, jediný film v našem žebříčku, který je z 21. století. Příběh nás zavede k ochrnutému a bohatému aristokratovi, který si za svého opatrovníka vybere mladíka z předměstí, jehož právě propustili z vězení. Francouzská komedie získala roku 2012 ocenění Český lev za nejlepší zahraniční film a byla nominovaná na Zlatý Glób a cenu BAFTA za nejlepší neanglicky mluvený film.

reklama

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU